Zaznacz stronę

Jakich atrakcji turystycznych w Bawarii nie można pominąć? Najpiękniejsza baśniowa kraina

Image

Bawarię można opisać kilkoma słowami – kraina piwa, zamków oraz pałaców. Wszystko to podkreśla przyroda, która sprawia, że Niemcy to niesamowite miejsce, którego nie sposób pominąć podczas planowania kolejnych wycieczek.

Monachium i Marienplatz- najbardziej wysuniętym na północ Niemiec miastem

Omawiając atrakcje Bawarii, należy zacząć od Monachium – miejsca, które określane jest mianem najbardziej wysuniętego na północy Włoch miastem. 

Przydomek ten wziął się z tego, że to właśnie w tym mieście znaleźć można ogromną ilość zabytków w stylu barokowym i renesansowym. Największa ilość turystów pojawia się tu jesienią. W momencie, kiedy w mieście organizowany jest coroczny Oktoberfest. Jest to jeden z największych festiwali, który może pochwalić się ponad dwustuletnią historią. To z jego okazji specjalnie warzone jest piwo.

Wśród innych miejsc, które warto zobaczyć w Monachium, wymienić można:

  • Marienplatz – po polsku Plac Mariacki, gdzie znaleźć można m.in. fontannę z rybą;
  • gotycki kościół św. Piotra (Peterskirche);
  • katedrę Najświętszej Marii Panny.

Norymberga – miasto leżące nad rzeką Pegnit

Chcąc zwiedzać ten region, nie można zapomnieć o tym, że niejeden bawarski zabytek można znaleźć właśnie tutaj. Znaleźć tu można ciekawe miejsca, jakie będą w stanie zachwycić swoją architekturą. Wśród najważniejszych zabytków, które powinno zobaczyć także dziecko, wymienić można:

  • Zamek Cesarski – miejsce, które jest symbolem Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, dzisiaj jest to jeden z najważniejszych obiektów, jakie utożsamiane jest tylko i wyłącznie z tym miastem;
  • Kaplica Imperialna;
  • Głęboka Studnia;
  • Okrągła Wieża.

Norymberga to miasto, które związane jest z breze. Są to lokalne przysmaki, które turystom mogą kojarzyć się z doskonale znanymi preclami.

Zamek Neuschwanstein, jezioro i inne miejsca, które warto zobaczyć

Ludwik II Wittelsbacha odpowiedzialny jest za powstanie inicjatywy, która doprowadziła do powstania jednego z najbardziej bajecznych zamków, jaki znany jest nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. Malowniczy pałac pięknie prezentuje się na tle pobliskich Alp. Wzorem dla niego były średniowieczne budowle. Co jest jednak ciekawe, cała konstrukcja powstała dopiero w XIX w. Co prawda, Zamek Neuschwanstein należy do jednych z najbardziej popularnych, ale to nie jedyna propozycja, którą należy odwiedzić.

Jezioro Chiemsee to miejsce, gdzie turyści mogą znaleźć pałac Herrenchiemsee. Jest to rezydencja, która znajduje się na jednej z wysp, która leży na wodach tego jeziora. To kolejna budowla na jaką powstanie wpływ miał Ludwik II Wittelsbach. Już na samym wstępie wszystkich zachwycą ogrody, ale i w środku można podziwiać urządzoną z wielkim przepychem Salę Tronową i Galerię Lustrzaną. Na miejscu znaleźć można także atrakcyjne muzeum.

Domberg – atrakcja, która znajduje się Bambergu

Bamberg to miejsce, gdzie można znaleźć katedrę. Pieszczotliwe nazywana jest ona przez mieszkańców Domberg. Wspinając się do tego miejsca, można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków, który rozciąga się na leżące w dole miasteczko, gdzie można znaleźć stare miasto, ratusz, itd. Będąc w samej katedrze należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • Prince’s Doorway,
  • Adam’s Doorway,
  • Virgin’s Doorway.

To tutaj znaleźć można grób Henryka II oraz jego małżonki. W pobliżu znaleźć można Muzeum Diecezjalne. Na wszystkich turystów czeka także dom skarbca katedralnego, gdzie podziwiać można cenne szaty, jakie należały m.in. do Henryka II.

Mittenwald w dolinie Isar

To właśnie nad tym miasteczkiem wznosi się szczyt Wetterstein. Ze wszystkich stron można podziwiać inne wzniesienia, jakie pokryte są lasami. Wiele osób zgodnie twierdzi, że jest to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek, które można znaleźć w Alpach Bawarskich.

Ten górski krajobraz jest w stanie podbić serca wielu osób. Jedną z największych ciekawostek, które można znaleźć w tym regionie, to Muzeum Tworzenia Skrzypiec, jakie w doskonały sposób opowiada historię tego instrumentu. Nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić tutejszy barokowy kościół parafialny, który ma charakterystycznie pomalowaną wieżę. To właśnie tu można znaleźć posąg Mathiasa Klotza, który odpowiedzialny jest za całą historię skrzypiec związaną z tym regionem.

Stolica Bawarii oraz inne miejsca, które można znaleźć w tym regionie, przywodzą na myśl sielską krainę, gdzie można pozwolić sobie na przyjemny odpoczynek. Znaleźć można tu niejeden bajkowy zamek, jezioro i inne miejsca, które warto poznać, jeżeli ktoś ma w sobie prawdziwą duszę turysty i podróżnika.

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: