Zaznacz stronę

Włochy atrakcje – najpiękniejsze i największe miejsca, które warto zobaczyć

Image

Włochy atrakcje są na tyle zróżnicowane, że każdego roku przyciągają tysiące turystów z całego świata. Italia jest jednym z największych i najważniejszych państw na mapie Europy, a jej liczne walory turystyczne sprawiają, że jest naprawdę chętnie odwiedzana.

Włochy obfitują w zabytki, które stanowią kapitalną atrakcję dla przyjezdnych. Średniowieczne kaplice, piękne jeziora czy malownicze góry to tylko niektóre z atrakcji, które można zobaczyć podczas pobytu w słonecznej Italii.  Aby obejrzeć wszystkie Włochy atrakcje, warto więc przygotować sobie dokładny harmonogram.

Od czego zacząć zwiedzanie Włoch?

Włochy to naprawdę duże i bardzo ciekawe państwo, dlatego jego zwiedzanie powinno być szczegółowo rozplanowane. Zdaniem ekspertów zwiedzanie najlepiej rozpocząć od centralnego punktu Italii, czyli stolicy. Rzym jest znany przede wszystkim za sprawą Koloseum, jednak jego renoma jest determinowana także przez piękny plac ulokowany w północnej części miasta – Piazza del Popolo. Osoby decydujące się na obejrzenie Rzymu nie mogą także zapomnieć o poświęceniu chwili na pobyt w Forum Romanum. Jest to najstarszy plac miejski w całym Rzymie, który jest otoczony ruinami starożytnych budynków rządowych. Obiekt ten jest jednym z najlepszych dowodów na bogatą historię tego miasta. W Rzymie znajdą coś dla siebie także miłośnicy luksusowych butików i drogich zakupów. Rzym jest bowiem prawdziwą stolicą mody i znajduje się tutaj wiele prestiżowych punktów z odzieżą. 

Włochy atrakcje – które miasta posiadają ciekawe miejsca?

Jeśli jesteś fanem Włoch i interesuje Cię historia oraz walory przyrodnicze tego państwa, to obowiązkowym punktem podczas zwiedzania jest Neapol. W trakcie pobytu nad Zatoką Neapolitańską nie można zapomnieć przede wszystkim o obejrzeniu jednego z najsłynniejszych wulkanów na świecie – Wezuwiusza. Jest to jedyny czynny wulkan leżący na Starym Kontynencie i choć u wielu osób powoduje strach i obawę, to jest to niemała ciekawostka, którą z pewnością warto zobaczyć we Włoszech. Miłośnicy piłki nożnej podczas pobytu w Neapolu powinni także udać się na Stadio Diego Armando Maradona. Na obiekcie tym swoje mecze rozgrywa drużyna piłkarska Napoli, a jej kibice słyną z niesamowitego podejścia do futbolu. W Neapolu znajdują się także liczne pałace oraz katedry, toteż na nudę nie powinni narzekać tu miłośnicy sakralnych zabytków oraz pięknej infrastruktury. 

Co warto zobaczyć we Włoszech? Pompeje i nie tylko 

Jeżeli przyjeżdżasz do Włoch z myślą odpoczynku i relaksu, to świetnym wyborem powinny być Pompeje. Słyną one z wysokich temperatur, a ponadto oferują wiele atrakcji turystycznych dla osób w każdym wieku. Nieodzownym elementem do zobaczenia we Włoszech jest także Krzywa Wieża w Pizie. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych zabytków na całym globie. Najlepszym potwierdzeniem jej niesamowitego uroku jest fakt, iż wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  W praktyce, Krzywa Wieża jest dzwonnicą katedralną, aczkolwiek jej charakterystyczny wygląd i wyraźne przekrzywienie sprawiają, że jest chętnie odwiedzanym miejscem we Włoszech. Podczas wakacji we Włoszech warto także znaleźć chwilę na odwiedzenie Florencji. Urok tego miasta jest determinowany przede wszystkim przez liczne katedry – jedną z najsłynniejszych jest Santa Maria del Fiore.

Najpiękniejsze plaże we Włoszech

Jeśli interesują Cię włoskie plaże, to świetnym wyborem będzie odwiedzenie wybrzeża. Szczególnie ciekawym miejscem na mapie Italii dla miłośników pięknego piasku i nieskazitelnie czystych wód jest Sardynia. Znajduje się tam wiele atrakcyjnych plaż, które wyróżniają się niesamowitym krajobrazem. Na brak pięknych plaż nie można również narzekać w Kalabrii. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku Sycylii. W regionie tym szczególnie chętnie jest odwiedzana plaża Mondello Beach oraz Eraclea Minoa. Włochy atrakcje są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zarówno miłośnicy czynnego, jak i biernego wypoczynku. 

Atrakcje we Włoszech – czy warto je zobaczyć?

Półwysep Apeniński słynie nie tylko z pięknego krajobrazu, ale również z licznych zabytków. Podczas pobytu we Włoszech swoją uwagę warto skoncentrować zarówno na Rzymie i Neapolu, jak i na Wenecji, Mediolanie czy Weronie. Italia jest obfita w piękne miasteczka, które mają niesamowity klimat. Liczne bazyliki, muzea i kościoły sprawiają, że do kraju tego przyjeżdżają turyści z całego świata. Włochy atrakcje są idealne zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Italia posiada tak wiele wyjątkowych miejsc, że z pewnością nikt nie będzie narzekał na atrakcyjność tego państwa.

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: