Zaznacz stronę

Londyn na weekend – jakie atrakcje warto zobaczyć?

Image

Londyn na weekend to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy chcą przeżyć niezapomniane 2-3 dni. Stolica Wielkiej Brytanii to dla wielu osób kulturalne i rozrywkowe centrum Europy. Miasto to bez wątpienia można zaliczyć do najpiękniejszych metropolii.

Warto też pamiętać o tym, że weekend w Londynie to zdecydowanie zbyt mało, aby odwiedzić wszystkie miejsca, które warto zobaczyć. Z drugiej strony czasem niewiele trzeba, aby doświadczyć niezapomnianych widoków – w końcu Londyn leży nad Tamizą.

Londyn na weekend – co zwiedzać i jak poruszać się po Londynie?

Siłą stolicy Anglii jest na pewno to, że możemy mówić o niezwykle zróżnicowanych propozycjach.  Szczególnie w przypadku krótkiej wizyty w Londynie. Jeśli wybieramy się w podróż do Londynu mamy pewność, że wszyscy znajdą dla siebie coś interesującego (niezależnie od wieku). Takie 2 dni w Londynie to niewiele, choć można w tym czasie zobaczyć całkiem sporo. Tym samym bardzo ważne jest, aby podróż została właściwie zaplanowana. Trzeba zastanowić się nad tym, co chcielibyśmy zobaczyć. Istotne jest też to, że najciekawsze londyńskie atrakcje to termin, który tak naprawdę dla każdej osoby może oznaczać coś innego. Jedna osoba skupi się na najbardziej rozpoznawalnych symbolach Londynu, z kolei druga po prostu skoncentruje się na aspektach turystycznych. Oczywiście pod uwagę trzeba wziąć absolutnie każdy szczegół – przykładem choćby poruszanie się po Londynie. Własny transport czy np. korzystać z komunikacji miejskiej? Jeśli wybór pada na komunikację miejską w Londynie, to pora zastanowić się nad tym, ile kosztuje bilet na 1 i 2 strefę dla osoby dorosłej. Gdzie spać w Londynie? Dobry plan na te kilka dni w stolicy Wielkiej Brytanii to klucz. Będąc w Londynie, nie należy tracić czasu na kwestie organizacyjne.

Londyn na weekend, czyli co warto zobaczyć w Londynie?

Reasumując, nie istnieje coś takiego jak najlepszy plan zwiedzania Londynu. Wszelkie dyskusje o tym, co warto zobaczyć w Londynie, opierają się o subiektywne odczucia. Niemniej absolutnie wskazane jest przygotować gotowy 3-dniowy plan zwiedzania. Istotne jest też to, aby uwzględnić nocowanie w Londynie. Nocleg w centrum Londynu czy może gdzieś na obrzeżach? Hotel czy hostel w Londynie? Jak już była mowa, nawet krótki pobyt w Londynie pozwala sporo zobaczyć – tyle że nie można tracić czasu na rozmyślanie, czy lepszym wyborem będzie najstarszy targ spożywczy w Londynie, czy może pora udać się do Muzeum Historii Naturalnej. Warte odnotowania jest też to, że do atrakcji (jeśli można tak powiedzieć) trzeba zaliczyć azjatyckie restauracje w całym Londynie.

Nie ma też co ukrywać, że najpopularniejsze londyńskie atrakcje znane są na całym świecie. Co warto zwiedzić?

Big Ben i London Eye – obowiązkowe atrakcje turystyczne

Big Ben to najbardziej znana wieża zegarowa na świecie! Atrakcja ta dla niektórych może przypominać o upływającym czasie, ale lepiej spojrzeć na tę wieżę w inny sposób. Londyn posiada atrakcję, dzięki której metropolia ta wyróżnia się na tle innych miast. London Eye to z kolei diabelski młyn, który znajduje się w pobliżu Big Bena. Nie ulega wątpliwości, że jest to propozycja z gatunku tych nie dla wszystkich. Jeżeli jednak masz dużo odwagi i chcesz podziwiać z góry brytyjską stolicę – nie ma się nad czym zastanawiać.

Tower of London i Galeria Narodowa – ekscytujący weekend w Londynie

Tower of London to bez wątpienia jedno z najsłynniejszych historycznych miejsc w Londynie. Jest to budynek, który kiedyś spełniał funkcję więzienia. Do tego uwagę powinna przykuć też strefa zieleni z ławeczkami. Zdecydowanie warto odwiedzić!

W Londynie bez wątpienia nie brakuje też muzeów. Jednym z nich jest Galeria Narodowa. Uwagę zwiedzających przykuwa choćby Trafalgar Square z ogromnymi posągami. W ogóle Galeria Narodowa jest na tyle duża, że raczej nie jesteś w stanie zobaczyć wszystkiego. Trudno też mówić o tym, co warto wybrać. Muzuem otwarte jest przez siedem dni w tygodniu.

Pałac Buckingham – królewski budynek

Do najważniejszych atrakcji koniecznie trzeba też zaliczyć Pałac Buckingham, czyli oficjalną rezydencję brytyjskich monarchów. To największy na świecie pałac królewski. Obowiązkowy punkt podczas każdej wycieczki do Londynu.

Najważniejsze atrakcje Londynu – Londyn w 2 dni

Londyn to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Warto jednak pamiętać, że Londyn w 2 dni szansa, aby zwiedzić tylko niektóre atrakcje turystyczne i historyczne. Wymienione w tekście miejsca są bardzo ciekawe, ale mamy przecież też m.in. Tower Bridge (najbardziej znany most w Londynie), Hyde Park,  Piccadilly Circus (strefę spotkań), West End (obszar centralnego Londynu zawierający wiele atrakcji turystycznych), Camden Town (dzielnica Londynu znana ze swojego targu) czy stacje metra – metro w Londynie uznaje się za najstarsze na świecie!

Mieszkańcom Londynu można po prostu zazdrościć. Na mapie Londynu znajdziemy mnóstwo ekscytujących punktów, Najważniejsze atrakcje Londynu to niekończąca się i co najważniejsze, pasjonująca historia. Historia, którą warto przeżyć podczas niejednego weekendu.

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: