Zaznacz stronę

Wycieczki do Skandynawii promem – morski rejs, który zabierze Cię do Norwegii i Danii. Wybierz Stena Line i ciesz się rejsem do Szwecji, pobytem w Oslo czy Kopenhadze.

Image

Poszukując pomysłu na krótki wypad, warto rozważyć wycieczki do Skandynawii promem. Na pokładzie statku spędzicie czas miło i komfortowo – czekają na was wygodne pokoje z łazienkami, obficie zastawiony szwedzki stół i masa praktycznych porad, co zwiedzać w czasie wycieczek objazdowych na lądzie. Podróż przez morze pozwoli Wam zbudować piękne wspomnienia. Zapoznajcie się z naszymi poradami i pomysłami na pobyt w Skandynawii. 

Wycieczki do Skandynawii promem to rozwiązanie, które pozwoli Wam wybrać się w podróż pełną atrakcji zarówno na morzu jak i na lądzie, a jego cena i profesjonalna organizacja z dbałością o każdy szczegół Twojej wycieczki sprawią, że z pewnością będziecie chcieli ją powtórzyć. Przedstawiamy Wam poniżej garść informacji, które pomogą Wam w rezerwacji i organizacji Waszych skandynawskich wakacji. 

Wycieczki do Skandynawii promem ze Stena Line. 

Stena Line to operator promów działających między innymi w krajach skandynawskich. W Polsce oferuje on rejsy z portu w Gdyni. W ofercie znajduje się 6 rejsów w ciągu doby, rezerwować można zarówno rejsy nocne jak i dzienne. Na pokładzie promu korzystać można z wielu udogodnień, takich jak m.in. restauracja, spa, sklep pokładowy czy dyskoteka w klubie nocnym.

Rezerwacji biletów dokonać można online, dla zmotoryzowanych ceny w jedną stronę zaczynają się już od 299 zł za kierowcę i samochód, ale dla tych, którzy zdecydują się popłynąć do Karlskrony bez własnego środka lokomocji, do dyspozycji jest parking portowy. Wówczas do ceny biletów osobowych i innych opłat na promie za usługi dodatkowe doliczyć należy opłatę parkingową.

Do dyspozycji pasażerów są kabiny dwu lub czteroosobowe o różnym standardzie. Ich wybór jest dość szeroki – zaczynając od kabiny 2-osobowej bez okna, przez kabinę superior do kabiny 4-osobowej, zewnętrznej, która pozwoli się Wam położyć na wygodnym łóżku i obserwować stamtąd morski świat za oknem. 

Wycieczki do Skandynawii promem- pozostali operatorzy.

Gdynia to oczywiście nie jedyne miasto, z którego wybrać się można do Skandynawii. Bardzo popularnym operatorem rejsów do Szwecji, Danii i Norwegii jest również Polska Żegluga Bałtycka SA, która oferuje rejsy ze Świnoujścia i Gdańska do Ystad, Nynäshamn i Kopenhagi. Nie ustępuje ona promom Stena Line w propozycjach rejsów wycieczkowych, tematycznych czy ofert pobytowych. 

Promy pasażerskie ze Świnoujścia do Skandynawii, organizowane kompleksowo – z przejazdem i hotelem oferuje również operator Unity Line. Ich oferta obejmuje rejsy do Szwecji i Kopenhagi oraz wycieczki po Skandynawii. Pomogą Wam zorganizować hotel, pobyt i przejazd, niezależnie czy wybieracie wycieczki promem do Skandynawii na 4 dni, czy na 30. 

Czy wybierając się na wycieczki do Skandynawii promem warto się ubezpieczyć?

Oczywiście niezależnie z którym przewoźnikiem zdecydujecie się wybrać w podróż, warto skorzystać z turystycznego ubezpieczenia KL i NNW, oraz drugiego filaru zabezpieczenia finansowego turystów – turystycznego funduszu gwarancyjnego, który w przypadku jakichkolwiek problemów dba o prawa turystów i przyśpiesza wypłacalność należnych świadczeń. Jedną z firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia turystyczne do krajów skandynawskich jest Signal Iduna – wysokość składek ubezpieczeniowych tutaj z pewnością miło Was zaskoczy.

Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki do Skandynawii promem?

Niezależnie od tego, dokąd zdecydujecie się popłynąć, pierwszym symbolem Skandynawii, na który natknie się Wasza łódź będą fiordy. Te głębokie, wcinające się głęboko w ląd zatoki, często rozgałęzione, którym towarzyszą strome zbocza i klify zapierają dech w piersiach. 

Oprócz nich oczywiście w programie nie może zabraknąć zwiedzania miast, o których przeczytać możecie w licznych przewodnikach o krajach Wikingów. Warto po przybyciu do Szwecji, Danii lub Norwegii zdecydować się na wycieczkę objazdową, które proponują wszystkie biura podróży. Obowiązkowy punktem ich programu powinna być stolica każdego z tych państw. 

Kopenhaga – stolica i największe miasto Danii.

Jeśli chcecie się tu dobrze bawić, nie możecie ominąć Ogrodów Tivoli  – już sam spacer tutaj zapewni Wam niesamowite przeżycia – kolejki górskie, karuzele, altany i ogrody których jednym z pierwszych gości był Hans Christian Andersen. Stąd tylko krok do Glyptotek – muzeum i galerii sztuki ufundowanych przez wpływową duńską rodzinę Jacobson w XIX wieku. 

Jeśli udacie się na Wysepkę Zamkową traficie do Christiansborg – w tym kopenhaskim zespole budynków mieszczą się gabinet premiera, parlament, sąd najwyższy. Mimo to znaczna część obiektu oddana jest do zwiedzania. W 1794 wybuchł tam pożar, przez który król wraz z całym dworem przeniósł się do Amalienborg – swojego pałacu zimowego. Do dziś jest to siedziba monarchii duńskiej, częściowo udostępniona do zwiedzania.  

Sztokholm -stolica Szwecji, miasto Abby i Nobla.

Tutejszy Zamek Królewski to jedno z najbardziej rozpoznawalnych budynków miasta, pełen zbiorów związanych z rodziną królewską. W tym mieście odbywa się jedna z najważniejszych imprez dla świata nauki – rozdanie nagród Nobla. Warto spróbować odnaleźć w znajdującym się tu Muzeum Nobla ślady i pamiątki po polskich laureatach. Miasto rozsławił też zespół ABBA – koniecznie odwiedźcie ich muzeum i obejrzyjcie spektakl holograficzny przedstawiający koncert z przed lat. 

Olso – stolica Norwegii, gdzie mieszkańcy kochają sztukę i kawę. 

Nieoficjalnym symbolem miasta są trolle. Pamiętajcie będąc tutaj, aby kupić choć jedną związaną z nimi pamiątkę. Nad miastem góruje znajdująca się na wzgórzu twierdza Akerhus – oblegana 9 razy, ani razu nie zdobyta – obecnie adres wielu wydarzeń kulturalnych. Ale najbardziej charakterystyczną dla Norwegii kulturą i sztuką będziecie mieć do czynienia w parku Gustava Vigelanda, gdzie znajduje się ok. 200 rzeźb nagich postaci autorstwa tego wielkiego artysty.

A ponieważ Norwegia jest drugim na świecie krajem pod kątem spożycia kawy, tutejsze bary i kafejki zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Oczywiście kraje skandynawskie to również urocze i warte zwiedzania mniejsze miasta i miasteczka, jak choćby te, do których docierają promy. W tej części Europy znajdziecie zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, piękne krajobrazy, możliwość uprawiania sportów a to wszystko nacechowane skandynawskim stylem życia, w którym można się zakochać. 

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: