Zaznacz stronę

Niemcy – ciekawe atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić na granicy z Polską

niemcy atrakcje blisko granicy

Niemcy to kraj sąsiadujący z Polską od strony zachodniej. To dlatego tak niewiele osób bierze ten kraj pod uwagę, jeżeli chodzi o organizację wycieczek krajoznawczych. Błąd! To najlepszy pomysł na to, aby zorganizować wypad, nawet na jeden dzień, gdzie czeka niejedna miejscowość, która kryje piękne i tajemnicze miejsca, jakie są w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagające osoby.

Poczdam – kraina z ukrytymi jeziorami, ogrodami i pobliskimi pałacami

Poczdam znajduje się bardzo blisko polsko-niemieckiej granicy. Wszystko uzależnione jest od tego, skąd turyści wyruszą w trasę, ale z samego Poznania wystarczy nieco niewiele trzy godziny, aby móc znaleźć się w tym niezwykłym miejscu.

Jest to stolica kraju związkowego Brandenburgia. Może nie wszystkim kojarzyć się pozytywnie wszystkim osobom, ponieważ to właśnie tutaj w dawnych czasach znajdowała się stolica zimnej wojny. Czasy się jednak zmieniły i teraz można powiedzieć, że tuż za polską granicą można znaleźć jedno z najpiękniejszych europejskich miast. Znaleźć tam można niejeden zamek, jak również pałac. Wśród najważniejszych punktów, jakie faktycznie należy w tym mieście odwiedzić można wymienić:

  • park Lustgarten,
  • Stary Ratusz,
  • Muzeum Barberini,
  • Pałac Miejski,
  • kościół św. Mikołaja.

To właśnie w tym mieście aktualnie można znaleźć plac Nowego Rynku, który swoim stylem nawiązuje do baroku. Przy okazji można wspomnieć o tym, że jest to jedno z najlepiej zachowanych miejsc, jakie można znaleźć na mapie Europy.

Saksonia – jeden z krajów związkowych w Niemczech

Na wycieczkę tutaj może jechać tak naprawdę cała rodzina. Nie tylko dorośli, ale warto również zabrać ze sobą dziecko, dziadków i inne osoby, jeżeli tylko te będą miały ochotę. Saksonia to kraina – właściwie należałoby powiedzieć, że jest to jeden z wolnych krajów związkowych, który można znaleźć na terenie Niemiec, blisko granicy z Polską. Podróż nie zajmie ogromnej ilości czasu.

Zwiedzającym na terenie Saksonii można polecić wiele wspaniałych miejsc, m.in.:

  • Lipsk – uznawany za jedną z najpiękniejszych pereł tego regionu, to właśnie tu znajduje się  Pomnik Bitwy Narodów, jak również kościół św. Tomasza, w którym grywał J.S. Bach, nie można także pomijać ratuszów, których imponującą liczbę można znaleźć na terenie miasta;
  • Drezno – jeżeli ktoś już będzie w Lipsku to Drezna nie może pominąć, ponieważ te miasta dzieli zaledwie godzina drogi, tutaj na turystów czeka m.in. królewski Zamek Zwinger, Pasaż Sztuki, Katedra i wiele innych miejsc,
  • Miśnia – nie można jej pominąć, ponieważ to jedno z najstarszych miast, jakie można znaleźć właśnie na tym terenie, to miasto jest świetną propozycją dla osób, które chcą przekonać się, że klimat środziemnomorski można znaleźć także w głębi Europy, jest to możliwe dzięki temu, że na terenie miasta znaleźć można winnicowe tarasy, kolorowe budowle i wąskie uliczki.

Berlin – miasto, które żyje przez cały dzień

Skoro ktoś chciałby zobaczyć atrakcje turystyczne blisko Polski, które można zobaczyć w ciągu jednego dnia, to Berlina nie sposób pominąć. Na pierwszy rzut można wspomnieć o Bramie Brandenburskiej skąd rozciągają się ścieżki w najróżniejsze strony. Chyba nie ma takiego Polaka (mowa tu o osobach dorosłych), która nie ma pamiątkowego zdjęcia pod tą właśnie bramą. Jeżeli ktoś faktycznie takiej fotografii nie posiada, musi nadrobić te właśnie zaległości.

Nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić najsłynniejsze ulice Kurfürstendamm, Friedrichstraße. Może znajdzie ktoś trochę czasu, aby udać się na przedstawienie do jednej z trzech tutejszych oper. Filharmonia Berlińska jest miejscem, gdzie często można spotkać wielu Polaków. Stare miasto stolicy niemieckiego kraju to wiele urokliwych budynków, gdzie czuć ducha zeszłych czasów.

Ciekawostką jest to, że to właśnie w tym mieście znaleźć można ponad 170 placówek muzealnych, które zachwycają starannie przygotowanymi wystawami. W szczególności, jeżeli mowa o tym, które odnosi się do zmian, jakie zachodziły w technice.

Warto weekendowy wyjazd zorganizować do miejsca, które może wskazać na niejeden średniowieczny zabytek oraz te, jakie pochodzą z innych epok. Niemcy są krajem, który ma takie atrakcje tuż przy granicy. Śmiało można powiedzieć, że znajdują się one na wyciągnięcie ręki, więc naprawdę warto pokusić się o to, aby zorganizować tam kilka wyjazdów z całą rodziną i przyjaciółmi.

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: