Zaznacz stronę

Wenecja nietypowe miejsca – jakie atrakcje warto zwiedzać?

wenecja nietypowe miejsca

Wenecja nietypowe miejsca to główny powód, który sprawia, że miasto na wodzie cieszy się taką renomą. Jeśli decydujesz się na wyjazd do Włoch, to pod żadnym pozorem nie możesz ominąć tego ośrodka miejskiego. 

W Wenecji wbrew pozorom nie ma wyłącznie wody. W mieście tym można znaleźć piękne zabytki i urokliwe okolice, które sprawiają, że świetnie poczuje się tutaj każdy turysta. Będąc w Wenecji, warto jednak przygotować sobie harmonogram zwiedzania, aby obejrzeć wszystkie Wenecja nietypowe miejsca. 

Od czego zacząć zwiedzanie Wenecji?

Pobyt w Wenecji warto rozpocząć od rejsu po Canal Grande. Wenecja jest miejscem, które jest jedyne w swoim rodzaju. Fakt, że jest ono położone na wodzie, sprawia, iż stanowi jedno z najciekawszych miast w całej Italii. Wenecki urok przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym turystom, a rejs po Canal Grande dostarczy wrażeń, których nigdy się nie zapomni. Wenecja jest jednak znana nie tylko za sprawą swojej legendarnej wody. Choć gondole to z pewnością główna atrakcja tego miejsca, to Wenecja nietypowe miejsca są o wiele bardziej liczne. Oprócz obejrzenia legendarnego kanału warto także poświęcić czas na zachwyt nad urokliwymi uliczkami. W Wenecji mają one niesamowity urok, a poszczególne budynki wyróżniają się charakterystyczną i niespotykaną infrastrukturą. 

Wenecja nietypowe miejsca – jakie zabytki musisz zobaczyć?

Jeśli lubisz aktywny odpoczynek, to podczas wakacji w Wenecji nie możesz zapomnieć o Bazylice św. Marka. Znajduje się ona tuż obok Placu św. Marka i jest prawdziwą wizytówką tego miejsca. Szczególnie imponujące jest wnętrze bazyliki, w którym można znaleźć liczne freski oraz przepiękne obrazy. Bazylika ta znajduje się w dzielnicy San Marco, która uchodzi za centrum i najważniejszy punkt całego miasta. Oprócz bazylik znajduje się w niej także Pałac Dożów czy Most Westchnień. Most Westchnień nie jest jednak jedynym tego typu obiektem w Wenecji. Świetnymi recenzjami może bowiem pochwalić się także Most Rialto, który stanowi ozdobę Canal Grande. Jeśli chcesz jeszcze mocniej zapamiętać swoją włoską podróż, to warto wybrać się do Wenecji w okresie karnawału. Wówczas na ulicach panuje bowiem niesamowita atmosfera. 

Najciekawsze atrakcje w Wenecji – co robić poza gondolami?

Wenecja to miasto, obok którego nie można przejść obojętnie. Robi ono świetne wrażenie wizualne, jednak szczególnie atrakcyjnie wygląda z lotu ptaka. Aby móc zachwycać się naturalnymi urokami Wenecji, warto odwiedzić bezpłatny taras widokowy Fondaco dei Tedeschi. Dzięki niemu można skutecznie zachwycać się pięknem tego niesamowitego miasta. Podczas pobytu w słonecznej Italii nie wolno także zapomnieć o obejrzeniu najwyższego weneckiego budynku. Dzwonnica św. Marka – bo o niej mowa – ma blisko 100 metrów wysokości i jest jednym ze znaków rozpoznawczych tego miasta. Jeżeli nie wiesz, co zrobić w Wenecji, to możesz także zdecydować się na obejrzenie Bazyliki Santa Maria della Salute, która została wniesiona jeszcze w XVII wieku. W mieście tym znajdują się też atrakcyjne wyspy – Murano czy Burano to tylko niektóre z nich. 

Weneckie noclegi – co warto o nich wiedzieć?

W Wenecji można znaleźć wielu usługodawców, którzy oferują profesjonalny i luksusowy nocleg. Choć istnieje wiele opcji przenocowania, to dla osób ceniących sobie luksusy szczególnie renomowany jest Hotel Florida. Jeśli chcesz nocować w Wenecji w prestiżowych warunkach, to obiekt ten powinien być strzałem w dziesiątkę. Noclegi w Wenecji to jednak zdecydowanie mocniej zróżnicowana kategoria. Tańszą alternatywą dla Hotelu Florida może być Anda Venice Hostel – obiekt ten także powinien zrobić na Tobie niezłe wrażenie. W pobliżu hoteli znajdziesz liczne księgarnie oraz obiekty atrakcyjne turystycznie, dlatego nie powinieneś narzekać na nudę. 

Wenecja – czy warto ją odwiedzić?

Wenecja nietypowe miejsca sprawiają, że odwiedzenie tego miasta to zawsze istny strzał w dziesiątkę. Gondola w Wenecji to oczywiście główna atrakcja, aczkolwiek mniej znane zabytki również robią kapitalną robotę. W Wenecji znajdziesz wiele darmowych atrakcji, a piękna panorama tego miasta sprawi, że zakochasz się w nim bez opamiętania. Jeśli nie wiesz, co warto zobaczyć w Wenecji, to warto wynająć przewodnika. Dzięki niemu nie ominiesz żadnych istotnych miejsc. Wąskie uliczki, przepiękna woda, liczne obiekty sakralne, stadion Venezia FC oraz luksusowe restauracje to tylko niektóre z najpiękniejszych atrakcji, które czekają na Ciebie w tym absolutnie wyjątkowym mieście. 

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: