Zaznacz stronę

Rzym atrakcje – jakie zabytki warto zobaczyć w Wiecznym Mieście?

Image

Rzym atrakcje to bardzo zróżnicowana kategoria. Miasto to jest bowiem pełne pięknych zabytków, które zapierają dech w piersi nawet szczególnie wymagającym turystom. Które z nich koniecznie trzeba zobaczyć?

Rzym to stolica Włoch i miasto, które każdego roku przyciąga prawdziwe rzesze turystów. Liczne zabytki i atrakcje sprawiają, że miasto to jest prawdziwym znakiem rozpoznawczym Italii. Jest to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie Europy, a liczne Rzym atrakcje sprawiają, że świetnie poczuje się tutaj zarówno dziecko, jak i dorosły. 

Rzym atrakcje – od czego zacząć zwiedzanie?

Historie o starożytnym Rzymie od lat rozpalają do czerwoności zarówno mieszkańców Włoch, jak i osoby z zagranicy. Renoma tego miejsca jest jednak determinowana przede wszystkim przez turystyczne aspekty. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w Rzymie, to swój pobyt w stolicy warto rozpocząć od Koloseum. Amfiteatr Flawiuszów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie, a na żywo robi wprost fenomenalne wrażenie. Koloseum to najlepszy dowód przypominający o bogatej historii Rzymu i licznych walkach gladiatorów, które rozgrywały się w tym mieście. Bardzo ciekawym punktem na mapie Rzymu jest również Fontanna di Trevi – słynna barokowa fontanna, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom architektury. Podczas pobytu w stolicy Włoch nie można również zapomnieć o obejrzeniu Kapitolu oraz Placu Weneckiego. Na zwiedzanie centrum Rzymu warto zarezerwować sobie sporo czasu, gdyż miasto to obfituje w wiele atrakcji. 

Atrakcje Rzymu – co musisz zobaczyć?

Uwielbiasz zapierające dech w piersi miejsca, które mają bardzo bogatą historię? Jeśli tak, to musisz obejrzeć Forum Romanum. Jest to legendarny plac, który jest otoczony aż sześcioma wzgórzami. Forum Romanum to główny religijny oraz polityczny ośrodek Rzymu, dlatego zwiedzenie tego miejsca jest po prostu obligatoryjne. Bardzo ważnym elementem Rzymu są również liczne świątynie i kaplice. Rzym to bardzo religijne miasto, w którym wiara odgrywa olbrzymią rolę. Widać to po infrastrukturze miasta, w której olbrzymi nacisk jest kładziony na obiekty sakralne. Spośród rzymskich świątyń szczególnie renomowany jest Panteon. Umiejscowiony jest on na Polu Marsowym, gdzie ma za zadanie przypominać o dawnych rzymskich wierzeniach. W pobliżu Panteonu znajdują się również liczne pomniki i inne dzieła sztuki, przez co czas spędzony w tym miejscu jest prawdziwą przyjemnością. 

Zabytki w Rzymie – co warto obejrzeć?

Jeśli decydujesz się na podróż do Rzymu, to w swoim harmonogramie warto także uwzględnić chwilę na obejrzenie Watykanu, W kraju tym rezyduje papież, a ponadto znajduje się w nim legendarna Bazylika św. Piotra. Obiekt ten jest miejscem pielgrzymek tysięcy chrześcijan i ma olbrzymie znaczenie dla wyznawców tej religii. Jeśli lubisz takie klimaty, to zwiedzenie Watykanu jest absolutnie obligatoryjne. Jeśli jednak chcesz tylko zwiedzać Rzym, to swoją uwagę warto skoncentrować na Schodach Hiszpańskich. Są to legendarne schody wzniesione w XVIII wieku, które prezentują styl rokoko. Należą one do najdłuższych i najszerszych schodów w Europie, przez co są olbrzymim wyzwaniem dla tysięcy turystów. Ciekawym miejscem w Rzymie jest też Ołtarz Ojczyzny, który jest pomnikiem króla Wiktora Emmanuela II – jest on doskonale widoczny z punktów i tarasów widokowych. 

Atrakcje w Rzymie – o czym pamiętać podczas zwiedzania miasta?

Wyjazd do Rzymu to niemałe przedsięwzięcie, dlatego rekomendowane jest posiadanie planu zwiedzania oraz wynajęcie przewodnika. Dzięki temu nie zapomni się o niczym ważnym. Choć znakiem rozpoznawczym tego miasta jest Koloseum w Rzymie, to w praktyce Rzym atrakcje są o wiele bardziej zróżnicowaną kategorią. Wśród nich istotną rolę pełni chociażby plac Piazza Navona. Powstał on w miejscu antycznego stadionu i jest jednym z najbardziej znanych placów w całej Europie, dlatego warto go zobaczyć. Jeśli podczas pobytu w Italii zdecydujesz się też na odwiedzenie Watykanu, to nie zapomnij o Kaplicy Sykstyńskiej. Ta legendarna kaplica z freskami przypadnie do gustu nawet szczególnie wymagającym turystom.

Czy warto odwiedzić Rzym?

Uwielbiasz atrakcje turystyczne, które przyprawiają o zawrót głowy? Jeśli tak, to Rzym jest dla Ciebie. Miasto to zapewnia piękne widoki, liczne kościoły katolickie, a także pozostałości po czasach starożytnych, które są żywym dowodem na bogatą historię tego miasta. Rzym jest miastem, które uchodzi za jedno z najpiękniejszych na Starym Kontynencie, a świetnie zachowane muzea, legendarne kolumny czy rzeźby Michała Anioła zainteresują osobę w każdym wieku. Rzym atrakcje są na tyle różnorodne, że nikt nie będzie narzekał na nudę w tym miejscu. 

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: