Zaznacz stronę

Świnoujście i okolice po niemieckiej stronie. Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne blisko Świnoujścia 

atrakcje w niemczech blisko swinoujscia

Będąc na wakacjach w Świnoujściu lub okolicach warto odwiedzić także zachodnich sąsiadów i poznać atrakcje po tej stronie, by miło spędzić czas. W Niemczech atrakcji jest bardzo dużo, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Poznaj atrakcje w Niemczech blisko Świnoujścia, które warto zobaczyć. Co warto zobaczyć?

Jadąc w okolice Świnoujścia lub będąc w Niemczech blisko granicy z Polską warto zapoznać się z atrakcjami występującymi w tym rejonie, ponieważ oferta występujących rozrywek oraz miejsc do odpoczynku jest bardzo szeroka. Baza turystyczna jest niezwykle bogata i dostosowana do potrzeb polskiego turysty. Świnoujście i okolice są piękne i posiadają mnóstwo atrakcji, do których należą między innymi: molo w Ahlbeck, Woliński Park Narodowy, Heringsdorf i Bansin. Świnoujście dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy z Niemcami, dlatego będąc w tym rejonie warto zwiedzić atrakcje obu państw. 

Jak można dostać się w najciekawsze zakątki atrakcji po niemieckiej stronie? Lista atrakcji po drugiej stronie granicy. Świnoujście i okolice 

W wiele miejsc można dostać się pieszo lub rowerem, a także samochodem. Dużym zainteresowaniem cieszą się podróże koleją w rejonie Hamburga, ponieważ można dojechać do wielu ciekawych miejsc bezpośrednio i niedrogo. Jednym z nich jest Wyspa Uznam. Warto podkreślić, że wyspa Uznam jest dość rozległa i znajdują się na niej miejscowości wypoczynkowe, a także uzdrowiskowe. Należą do nich między innymi polskie Świnoujście, Seebad Ahlbeck i Heringsdorf, Seebad Bansin czy niemiecki Zinnowitz. Co warto zobaczyć w okolicy? Na wyspie znajduje się zapierający dech w piersiach Park Krajobrazowy to część wyspy Uznam. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, którzy chcą aktywnie spędzić czas i zachłysnąć się pięknymi widokami. W tym Parku Krajobrazowym można poruszać się pieszo, bądź rowerem, a do samego miejsca można dostać się promenadą transgraniczną. Największą atrakcję wzbudza ścieżka w koronach drzew. Na wyprawę warto zarezerwować kilka godzin. W parku można podziwiać rozpościerające się widoki z wielu punktów widokowych. Otoczenie przyrody jest niebagatelne. Każde zdjęcie z tego rejonu to niezapomniana pamiątka. Transgraniczne położenie Świnoujścia jest dużym atutem dla zwiedzających. Z jednej strony Niemiec można zwiedzić mnóstwo cudownych zakątków. 

Przegląd najciekawszych atrakcji turystycznych blisko Świnoujścia

Uwagę przykuwają liczne jeziora otoczone lasami, dzięki czemu widać barwne uspokajające widoki, piaszczyste wydmy, które także wyglądają fenomenalnie, a sam Park Krajobrazowy może poszczycić się różnorodnością biologiczną, wśród której można spotkać wiele rzadkich gatunków roślin oraz ptaków. Występuje wśród nich największa populacja orła bielika. Ponadto w tym rejonie godnymi uwagi są zabytkowe budynki na wąskich uliczkach, które robią zdumiewające wrażenie. Ta oryginalna architektura przykuwa uwagę. Będąc w tym miejscu warto także poznać jego historię. 

Nieziemskie okazy w Oceanarium w Stralsundzie – atrakcje turystyczne 

Oceanarium w Stralsundzie jest to kolejne miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Szczególnie cieszy się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi. W oceanarium można spędzić dłuższy czas, a dzieci je uwielbiają. Długa trasa odkrywcza prowadzi przez wspaniałe tunele, w których dzieci odkrywają niecodzienne gatunki żyjące w różnych wodach. Przejście oceanarium zajmuje około dwóch godzin, ponieważ jest to ogromna placówka podzielona na kilka części. W pierwszej z nich można zobaczyć wrak statku wypełniony gatunkami różnorodnych ryb, które żyją w Morzu Arktycznym oraz Oceanie Atlantyckim.

Z kolei drugie akwarium, to zupełnie odrębna część Oceanarium. Wypełnione jest okazami pochodzącymi z Morza Bałtyckiego. Następne imituje Morze Północne oraz roślinność, a także zwierzęta w nim zamieszkujące. Akwaria robią ogromne wrażenie, szczególnie wśród dzieci. Są poprzecinane tunelami, przez które się przechodzi. Można w nich zaobserwować na przykład pingwiny peruwiańskie oraz model wieloryba.

Festiwal Rzeźb Piaskowych

Kolejnym miejscem godnym zwiedzenia jest festiwal rzeźb piaskowych w Ahlbeck. Występuje jest on na terenie przejścia granicznego i prezentują się na nim artyści będący mistrzami w rzeźbieniu z piasku, a ich prace robią ogromne wrażenie. Każda edycja festiwalu ma inny motyw przewodni, dlatego nie można się nudzić. Warto podkreślić, że na terenie festiwalu znajduje się także odrębna strefa gastronomiczna oraz kawiarnia, dlatego można się na miejscu posilić. Za sprawą specjalnie przygotowanego miejsca dla najmłodszych gości, takich jak: piaskownicy oraz kącika plastycznego maluchy na pewno nie będą się nudziły.

Park linowy – gratka dla dzieci i dorosłych

Kolejną atrakcją w tym rejonie jest park linowy Neu Podagra, który nazywany jest lasem wspinaczkowym. Atrakcja dostępna jest dla wszystkich osób dorosłych, a także dla dzieci już od 6 roku życia. Można na niej korzystać z pięciu ścieżek o różnych stopniach trudności. Pieczę nad bezpiecznym przebiegiem zabawy trzymają instruktorzy. Zamocowane na drzewach różne konstrukcje z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom adrenaliny i dobrej zabawy. Jest to bardzo bogata oferta kierowana dla całych rodzin.

Warto przyjechać w rejon Świnoujścia i poznać ciekawe atrakcje w Niemczech. 

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: