Zaznacz stronę

Kolonia Niemcy – co warto zobaczyć?

kolonia niemcy

Niemcy uchodzą za jedno z najpiękniejszych państw na Starym Kontynencie. Jest ono bogate w liczne zabytki i miejsca atrakcyjne turystycznie. Szczególnie renomowana jest jednak Kolonia Niemcy, która jest uważana za jedno z najbardziej klimatycznych miast w całej Europie.

Kraj związkowy Nadrenia Północna – Westfalia każdego roku przyciąga wielu turystów. Jego renoma jest determinowana przede wszystkim przez Köln, który jest wizytówką tego kraju. Słynie on nie tylko z ciekawych zabytków, pięknych hoteli czy pysznej kuchni, albowiem lista jego walorów jest o wiele dłuższa.

Kolonia Niemcy – jakie zabytki musisz zwiedzić?

Zwiedzenie Kolonii najlepiej rozpocząć od katedry. Katedra Kolońska to jeden z najpiękniejszych kościołów w całej Europie. Prezentuje ona styl gotycki i jest żywym dowodem na bogatą historię tego miasta. Przed laty świątynia ta była siedzibą biskupstwa, a w chwili obecnej jest jednym z najciekawszych obiektów pod kątem turystycznym. Obiekt ten jest idealny do zwiedzania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, albowiem dostarcza niezapomnianych wrażeń. Katedra w Kolonii jest znakiem rozpoznawczym tego miasta, aczkolwiek wielu zwolenników ma również Most Hohenzollernów. Służy on do ruchu pieszych i pociągów, a jego precyzyjne wykonanie, z troską o najmniejsze detale, sprawia, że jest uznawany za najpiękniejszy most w całych Niemczech. 

Z jakich atrakcji słynie niemiecka Kolonia?

Decydując się na odwiedzenie miasta Kolonii, nie można zapomnieć o poświęceniu czasu na zwiedzenie Renu. Jeśli już obejrzałeś Kölner Dom oraz Most Hohenzollernów, to warto wybrać się przechadzkę wzdłuż Renu. Rzeka ta przepływa nie tylko przez Kolonię, ale również przez Duisburg czy Düsseldorf, jednak to w Kolonii robi najlepsze wrażenie wizualne. Aby podziwiać jej pełną estetykę, warto wejść na specjalną wieżę, która umożliwi podziwianie pięknego krajobrazu Kolonii. Punkt widokowy to absolutnie obligatoryjny element do obejrzenia w Kolonii, ponieważ miasto to oglądane z góry jeszcze mocniej zapiera dech w piersiach. Aby poczuć piękno nieskazitelnie czystej reńskiej wody, warto dokładnie obejrzeć most na Renie. Z jego perspektywy można bowiem skutecznie zachwycać się urokiem tej rzeki. Cologne może jednak pochwalić się nie tylko rzeką Ren, ale także wieloma innymi atrakcjami, które sprawiają, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Niemczech.

Prawdziwa ozdoba Europy – co musisz zobaczyć w Köln?

Jeżeli Colonia znajduje się w orbicie Twoich zainteresowań, to warto swój wyjazd dostosować w taki sposób, aby załapać się na słynny koloński karnawał. Karnawałowa zabawa w tym mieście zaczyna się 11 listopada i trwa aż do środy popielcowej. To właśnie wtedy do Kolonii przyjeżdżają prawdziwe rzesze turystów, albowiem karnawał jest czymś, obok czego nie można przejść obojętnie. Wówczas odbywają się nie tylko huczne zabawy, ale również imprezy mocno zakrapiane piwem. Zabawom karnawałowym towarzyszą kolorowe kostiumy, pogoda ducha i śpiewy do białego rana. Nierzadko podczas zabaw karnawałowych odbywa się także pokaz sztucznych ogni. Jeżeli lubisz klimat dużych niemieckich miast, które tętnią życiem, to obejrzenie Kolonii w czasie karnawału powinno być strzałem w dziesiątkę. 

Historia Kolonii – dlaczego miasto to jest tak popularne?

Renoma Kolonii jest determinowana nie tylko przez dużą powierzchnię, ale również przez bogatą historię. Dowodem na trudną przeszłość tego miasta jest chociażby wygląd Starego Miasta. Pomimo że robi ono świetne wrażenie wizualne, to widać, że większość budynków jest nowa. Przed laty Stare Miasto było bowiem zbombardowane, a jego powojenna odbudowa zajęła sporo czasu i zobligowała do poniesienia olbrzymich kosztów. Co ciekawe, Kolonia Niemcy nie zawsze była państwem niemieckim. W czasach wczesnego średniowiecza leżała w granicach państwa Franków, a w roku 1800 znalazła się pod panowaniem francuskim. Dopiero w 1815 roku miasto przyłączono do Prus, inwestując w jego stopniowy rozwój. Współczesna Kolonia graniczy chociażby z Leverkusen i jest bardzo ważnym ośrodkiem w Niemczech. 

Czy warto odwiedzić Kolonię?

Interesuje Cię ciekawa historia Cesarstwa Rzymskiego i losów państwa niemieckiego? A może uwielbiasz piękne zabytki i charakterystyczną infrastrukturę, która przyprawia o zawrót głowy? Niezależnie od powodu, który skłania Cię do odwiedzenia Kolonii, możesz być pewny, że będziesz zadowolony. Kolonia Niemcy ma najwięcej obiektów atrakcyjnych turystycznie w całych Niemczech, a jej gotycka katedra, piękne mosty i luksusowe restauracje kuszą turystów z całego świata. Decydując się na wyjazd do Kolonii, na pewno nie odczujesz więc niedosytu. 

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: