Zaznacz stronę

Nasz bliski sąsiad Niemcy potrafi być piękny – Hamburg i okolice atrakcje turystyczne –  co warto zobaczyć?

Image

Jeżeli interesuje Cię niemiecka historia oraz kultura, to Hamburg i okolice atrakcje turystyczne powinny być świetnym wyborem dla Ciebie. Poznając najciekawsze miejsca w tym rejonie, nie tylko poszerzysz swoją wiedzę, ale również zyskasz chęć do odwiedzenia tego miasta. 

Hamburg to miasto położone niedaleko ujścia Łaby, które słynie z wielu malowniczych dzielnic i licznych atrakcji, które przypadną do gustu nawet szczególnie wymagającym turystom. Atrakcje Hamburga są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie w tym mieście coś dla siebie. 

Hamburg i okolice atrakcje turystyczne – od jakich najlepiej zacząć?

Pierwszym miejscem, które musisz odwiedzić w Hamburgu, jest Elbphilharmonie. Jest to jedna z najsłynniejszych filharmonii w całej Europie, a jej niesamowity wygląd i położenie nad rzeką sprawiają, że jest niezwykle klimatyczna. W filharmonii tej koncerty oferują topowi artyści z całego świata, dzięki czemu w miejscu tym świetnie poczują się miłośnicy kultury i sztuki. Dla fanów takich klimatów atrakcyjne powinno być też muzeum Kunstalle. Jest to jeden z największych zbiorów dzieł sztuki w całych Niemczech, który uchodzi za zabytkowy cud. Jeżeli uwielbiasz sakralne ciekawostki, to ciekawym punktem może być również Kościół św. Józefa. Został on wybudowany według projektu legendarnego Melchiora Tatza i po dziś dzień jest traktowany za prawdziwy architektoniczny okaz. Godny uwagi zabytek to z pewnością także hamburski ratusz. Prezentuje on styl neorenesansowy, przez co zachwyca licznymi walorami wizualnymi. 

Co musisz zobaczyć w Hamburgu?

Przez Hamburg przepływają piękne rzeki, które z pewnością są godne zobaczenia. Jeżeli cenisz sobie nieskazitelnie czystą wodę i odpoczynek w towarzystwie natury, to rzeka Alster powinna być doskonałą opcją dla Ciebie. Jest to prawy dopływ Łaby, który doceniany jest za liczne walory estetyczne. Jeżeli jednak preferujesz aktywny relaks i lubisz zwiedzać nowe miejsca, to warto obejrzeć Miniatur Wunderland. Jest to największa makieta modelarstwa kolejowego na świecie, która jest jedną z wizytówek całego miasta. Osoby ceniące sobie piękne widoki obligatoryjnie muszą także zwiedzieć Speicherstadt. Jest to największy na świecie kompleks powiązanych ze sobą magazynów, które zostały wykonane w wilhelmińskim gotyku ceglanym. Dzięki niemu Hamburg znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wielu fanów ma również jezioro Binnenalster, obok którego znajdują się liczne atrakcje turystyczne. Jeśli wybierasz się do Hamburgu z dzieckiem, to warto rozważyć nie tylko rejs po rzece, ale również spędzenie czasu w pobliżu tego pięknego jeziora.

Kulinarny aspekt Hamburga – targ rybny i nie tylko

Jeśli chcesz dokładnie zwiedzić Hamburg, to nie możesz zapomnieć o odwiedzeniu lokalnych restauracji. Specjalizują się one w serwowaniu typowych niemieckich posiłków, które cieszą się popularnością na całym świecie. Znakiem rozpoznawczym Hamburga jest również targ rybny. Słynny Fischmarkt to doskonałe miejsce dla osób kochających smak smażonej ryby. Jest to jedno z najciekawszych miejsc na mapie całych Niemiec, a jego regularne odwiedzanie stanowi dla Niemców prawdziwą tradycję. Targ rybny to miejsce, w którym można nie tylko zjeść pełnowartościowe śniadanie, ale również porozmawiać z bliskimi czy zrobić zakupy. Dzięki temu jego popularność jest naprawdę ogromna. 

Port w Hamburgu – dlaczego warto go zwiedzić i zobaczyć?

Hamburg oferuje wiele atrakcji, jednak zdaniem turystów szczególną uwagę należy skierować na hamburski port. Jego powierzchnia wynosi aż 7200 hektarów, co sprawia, że jest to jeden z największych portów w całych Niemczech. Można w nim zobaczyć legendarne statki oraz zachwycać się piękną infrastrukturą, która zapiera dech w piersi. Port w Hamburgu jest zarówno morsko-rzeczny, jak i handlowy, co sprawia, że spektrum jego zastosowań jest bardzo szerokie. To wszystko sprawia, że turyści, którzy odwiedzają to miasto w Niemczech, mają prawdziwą obsesję na punkcie tego obiektu. 

Zwiedzanie Hamburga – hit czy kit?

Niezależnie, czy interesuje Cię jednodniowy wyjazd, czy dłuższy urlop – Hamburg z pewnością będzie optymalnym wyborem dla Ciebie. Piękne wieże, tunele, legendarny Landungsbrücken czy liczne muzea oraz kościoły to tylko niektóre z atrakcji, które można obejrzeć w Hamburgu oraz pobliskich okolicach. Centrum Hamburga jest połączeniem tradycji z nowoczesnością, dzięki czemu sprawdza się nawet u szczególnie wymagających osób. Miasto to słynie z najlepszych atrakcji i wyjątkowego klimatu, co sprawia, że na brak zabytków w Hamburgu nie powinien narzekać żaden turysta. Hamburg i okolice oferują tak wiele, że każdy wybierze coś dla siebie. 

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: