Zaznacz stronę

Atrakcje w Anglii – jakie miejsca trzeba zobaczyć w Wielkiej Brytanii

Image

Atrakcje w Anglii kojarzone są przede wszystkim z Londynem. Jednak nie tylko tam można znaleźć ciekawe miejsca. Warto zobaczyć również inne miasta, gdzie można znaleźć najpiękniejsze obiekty, które stanowią obiekt zazdrości innych krajów.

 Oto lista miejsc do zwiedzenia w Anglii, jakich żadna osoba nie może sobie odpuścić.

Wielka atrakcja – Stonehenge

Ten wyjątkowy obiekt turystyczny, który znajduje się w hrabstwie Wiltshire, przyciąga wszystkich turystów swoją tajemniczą aurą. Wiele osób, które odwiedziło ten najciekawszy obiekt w tym regionie przyznaje, że podchodząc do megalitycznych kamieni, czuje napływającą w nich siłę. Chyba nie ma innych takich miejsc w Wielkiej Brytanii, które byłyby owiane taką magiczną aurą. Tym bardziej że w sumie nikt do dzisiaj nie wie, w jakim celu ten krąg miał być utworzony i do czego mógł zostać wykorzystywany. Całkiem możliwe, że było to miejsce kultu dla tamtejszych mieszkańców tego regionu. Powstawał on w trzech okresach, co też udało się ustalić dzięki starannie przeprowadzonym badaniom. Z Londynu warto zaplanować jednodniową wycieczkę, aby móc poznać ten niezwykły kamienny zabytek. Ten kamienny krąg koniecznie należy zobaczyć, będąc w tym kraju.

Zamek Windsor – miejsce spoczynku koronowanych głów

Windsor Castle znaleźć można w hrabstwie Berkshire w południowej Anglii. Wystarczy tylko pokonać 35 kilometrów, aby móc znaleźć się w wyjątkowym miejscu, jakie jest miejscem spoczynku wielu koronowanych głów – w tym m.in. Elżbiety II. To właśnie tutaj została ona pochowana w 2022 roku, w kaplicy św. Jerzego. Tutaj także znajduje się grób jej męża i rodziców . Zanim jednak doszło do śmierci królowej, mieszkała ona tutaj w latach 2000-2022. Dzisiaj królowej nie ma, jest za to nowy król. Zamek Windsor to imponująca budowla, która z milczeniem obserwuje zmiany,  jakie dokonują się na tronie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Warto pojechać do tego zamku, ponieważ można z bliska podziwiać imponujące wnętrza pałacowe. Do zobaczenia jest tutaj przede wszystkim Queen Mary’s Dolls’ House. Jest to pokój, gdzie został umieszczony niesamowity dom dla lalek, jedyny w swoim rodzaju, który został wykonany dla królowej Marii, żony króla Jerzego V. 

Muzeum Brytyjskie, czyli British Museum

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć najpopularniejsze atrakcje tego kraju, to British Museum zajmuje jedno z najważniejszych miejsc. Śmiało można przyznać, że jest to jeden z najważniejszych obiektów, który słynny jest na cały świat. Co ciekawe, jest to także jedna z nielicznych placówek na świecie, która dostępna jest w całości za darmo. Nie można się więc dziwić temu, że nie brakuje chętnych na zwiedzanie. To jedno z największych na świecie muzeów, bowiem na jego terenie można znaleźć aż 8 milionów eksponatów. Jednak nie wszystkie one dostępne są dla zwiedzających. Można tu znaleźć zabytki, które pochodzą z Bliskiego Wschodu, Egiptu, Grecji i Rzymu. Jedna z najważniejszych ciekawostek to Kamień Rosetty, który przyczynił się do odszyfrowania egipskich hieroglifów.

Pałac Buckingham

Buckingham Palace chyba nie musi być nikomu przedstawiony. To właśnie ten obiekt, który należy do rodziny królewskiej już od 1837 roku. Ten zabytkowy budynek należy do największych, imponujących budowli, który od momentu powstania, był wciąż rozbudowywany. Warto przyjrzeć się temu budynkowi, a dokładnie fladze, która znajduje się na maszcie. Jeżeli jest ona w pełni uniesiona do góry, to można być pewnym tego, że aktualnie panujący monarcha znajduje się w środku. Na terenie tego pałacu można znaleźć wiele niespodziewanych ciekawostek. Zaliczyć do tego grona można m.in. pocztę, sklep jubilerski, gabinet medyczny i bankomat. Nie cały pałac dostępny jest dla turystów. Jednak i tak warto się tu pojawić, ponieważ siedziba królewska jest imponująca – nawet, jeżeli ktoś podziwia ją tylko z zewnątrz.

Wśród innych najpiękniejszych atrakcji turystycznych wymienić można także London Eye i Big Ben. Niedaleko także znajduje się Szkocja, gdzie można także znaleźć wiele ciekawych miejsc. Warto pojawić się w tym kraju, ponieważ jest tu wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Może i Anglia nie rozpieszcza pogodą, ale tutejsze atrakcje i zabytki są w stanie to wynagrodzić.

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: