Zaznacz stronę

Niemcy – atrakcje, które warto odwiedzić. Top 10 najpiękniejszych miejsc w Niemczech

Image

Zamki, pałace, doliny i średniowieczne pozostałości – to tylko kilka spośród pięknych miejsc, które mają do zaoferowania Niemcy. Atrakcje turystyczne w tym kraju zachwycają różnorodnością. Poznaj najciekawsze miasta i obiekty zlokalizowane w tym państwie. 

Zachodni kraj każdego roku odwiedza coraz więcej podróżników, którzy zachwycają się niezwykłymi walorami turystycznymi tego państwa. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy architektury, przyrody oraz zwolennicy adrenaliny. W tym artykule poznasz 10 najciekawszych miejsc w Niemczech oraz dowiesz się, jak wiele atrakcji oferuje każda z wyróżnionych lokalizacji.

Zamek Neuschwanstein i pałac Sanssouci – turystyczna perła Niemiec

W południowej Bawarii, u podnóża Alp, wznosi się Neuschwanstein – zamek prosto z bajki. Romantyczny budynek wyłania się spomiędzy drzew, a zapierające dech w piersiach widoki tworzą pocztówkowy krajobraz. To najsławniejszy zamek króla Ludwika II, który wybudowano w 1896 roku. Turyści chętnie zwiedzają komnaty tej bawarskiej budowli – dla gości została udostępniona m.in. niezwykła sala tronowa i salon zawierający oryginalne meble.

Równie efektowna budowla czeka na turystów jadących na północ Niemiec. Będąc w Poczdamie, koniecznie trzeba odwiedzić pałac Sanssouci. Niezwykły obiekt stanowi urzeczywistnienie wizji Fryderyka II Wielkiego. Niesamowity budynek został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turyści mogą zwiedzać pałac oraz rozległy park znajdujący się dookoła niego.

Park miniatur Wunderland, Tropical Islands i Europa-Park – atrakcje dla dzieci i rodziców

Najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić, zwiedzając Niemcy – atrakcje dla całej rodziny to najlepsze, co można zaoferować maluchom. Warto zobaczyć Miniatur Wunderland w Hamburgu. W tym miejscu rodzice i podopieczni poznają najciekawsze europejskie obiekty w mikroskali. Ogromne makiety zajmują aż trzy piętra i w atrakcyjny sposób przedstawiają krajobrazy, budynki i scenki z życia mieszkańców.

Topical Island to zachwycający, nowoczesny park wodny, gdzie żyje kilkaset gatunków roślin i zwierząt. Turyści mogą korzystać z saun, basenów, zjeżdżalni, restauracji, sklepów, plaży oraz SPA. Warto odwiedzić także największy park rozrywki w Niemczech – Europa-Park, który składa się z 13 stref tematycznych. Miłośnicy adrenaliny mogą przejechać się kolejką górską, a najmłodsi chętnie obejrzą bajkowe przedstawienie.

Berlin, Drezno i Hamburg – piękne miasta z bogatą historią

Będąc na wschodzie Niemiec, warto odwiedzić Drezno – miasto nazywane barokową perłą. Króluje tu przepych i rozmach, a turyści zachwycają się bogactwem kompleksu budowlanego Zwinger, powstałego z inicjatywy króla Augusta II Mocnego. W 1945 roku miasto zostało doszczętnie zniszczone. Symbolem jego odbudowy jest Frauenkirche – kościół, który udało się zrekonstruować przy pomocy materiałów znalezionych na zgliszczach.

Turyści, którzy chętnie odwiedzają niezwykłe miasta, z pewnością będą pod wrażeniem klimatu panującego w Hamburgu. To jedna z ciekawszych miejscowości, jaką mają do zaoferowania Niemcy. Atrakcje w tym miejscu to przede wszystkim wszechobecne kanały, kładki i mosty. Podczas zwiedzania licznych zabytków warto zrobić sobie krótką przerwę nad jeziorem Alster.

Niezwykłe Niemcy – atrakcje w stolicy, które zainteresują każdego

Berlin to miasto kontrastów i wielkich zmian. Znajduje się tu kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset ciekawych miejsc, jednak żadnemu turyście nie wystarczy czasu na zobaczenie ich wszystkich. Będąc w Berlinie, koniecznie trzeba odwiedzić:

  • Bramę Brandenburską,
  • Reichstag,
  • Holocaust Mahnmal,
  • Berliner Dom,
  • Zamek Charlottenburg,
  • Ogród Zoologiczny.

Dolina Mozeli – miejsce zapierające dech w piersiach

Czy wiesz, jakie skarby natury skrywają Niemcy? Atrakcje dla miłośników przyrody to m.in. malownicza dolina Mozeli. Prawdziwy skarb przyrodniczy rozpościera się na długości 150 km. Otaczają ją wzgórza z tarasowymi winnicami, a w okolicach wijącej się jak serpentyna rzeki można natrafić na rzymskie zabytki, ruiny zamków i urokliwe miasteczka. To jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Niemczech, które jest uważane za najsłynniejszy rejon winiarski w całym kraju.

Średniowieczne Niemcy – atrakcje dla miłośników historii, które trzeba zobaczyć w Rothenburg ob der Tauber

W zachodniej części Bawarii znajduje się małe miasteczko otoczone wysokimi murami obronnymi. Jest to rekonstrukcja średniowiecznego miasta, które zostało zniszczone podczas II wojny światowej. Uwagę turystów przykuwają kolorowe domki, bramy i urokliwy ratusz. Szczególnie warto zobaczyć Wioskę Bożonarodzeniową, ładne kościoły oraz efektowne obwarowania. Rothenburg jest malutkim, gęsto zabudowanym miasteczkiem, dlatego każdy obiekt jest tu wyjątkowy i wzbudza spore zainteresowanie turystów. 

Niemcy mogą pochwalić się licznymi zabytkami, urzekającą przyrodą oraz atrakcyjnymi parkami rozrywki. W tym kraju coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi turyści. Warto zobaczyć na własne oczy, jak wiele do zaoferowania ma ten zachodni kraj.

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: