Zaznacz stronę

Najpiękniejsze miejsca we Włoszech, które warto zobaczyć

Image

Włochy to jedno z najpiękniejszych państw położonych w Europie Południowej, które chętnie jest odwiedzane przez rzeszę turystów każdego roku. Nie ma się czemu dziwić, na mapie tego kraju jest mnóstwo miejsc turystycznych, architektonicznych, a także zabytkowych godnych uwagi. Ponadto to wspaniały kraj, w którym można wypocząć i zachłysnąć się niecodzienną architekturą.

Jakie miejsca we Włoszech warto zwiedzić? Poznaj atrakcje turystyczne we Wloszech 

We Włoszech istnieje kilka atrakcji oraz zabytków, które koniecznie warto zobaczyć będąc w tym kraju, między innymi godnymi uwagi jest rzymskie Koloseum, które znajduje się w włoskiej dzielnicy Monti. Samo Monti jest godnym uwagi ze względu na nietuzinkowy klimat. Można tam znaleźć kawiarnie, które są niezwykle urokliwe, a także sklepy z regionalnymi produktami czy stylową odzieżą vintage. W tej części Rzymu znajduje się również kościół Madonna dei Monti pochodzący z XVI wieku, który od setek lat niezmiennie przyciąga turystów. Jednak wracając do Koloseum – jest to piękny obiekt architektoniczny oraz zabytkowy, który stał się symbolem dawnej potęgi Imperium Romanum. To właśnie w tym miejscu odbywały się walki gladiatorów. Historia mówi, że w tym miejscu także mordowano chrześcijan. Koloseum zawsze przyciąga rzeszę turystów. To dlatego, że jest bardzo cennym zabytkiem oraz imponującą budowlą o nietuzinkowej historii będącą symbolem Rzymu. Sam Rzym to państwo o bogatej historii, która jest warta uwagi. Ten rejon turystyczny warto odwiedzić nie tylko w wakacje, ale o każdej porze roku. Miasteczko wygląda przepięknie. Rzym to największe miasto Włoch, które jest godne uwagi. Można w nim zobaczyć Muzeum Watykańskie oraz Forum Romanum i Palatyn.

W tym miejscu na chwilę warto zatrzymać się, ponieważ muzeum watykańskie posiada w sobie niedościgniony wymiar zbiorów, a wśród nich dzieła Leonarda da Vinci czy Jana Matejki, sarkofagi, mumie, rzeźby. Ponadto będąc w Rzymie nie można przejść obojętnie obok Term Karakali czy Panteonu. To zabytki, które powinien zobaczyć każdy turysta zwiedzający miasto. Podobnie jak fontanna Di Trevi oraz Piazza Navona, które jest nietuzinkowym miejscem niewątpliwie przywołującym na myśl film Anioły i Demony. Oczywiście sam Watykan i Plac Świętego Piotra oraz Bazylika to miejsca konieczne uwagi.

Krzywa Wieża w Pizie. Miasto, które warto zobaczyć będąc we Włoszech 

Krzywa Wieża w Pizie to zabytek, które stacjonuje we Włoszech już prawie 850 lat. Jest bardzo charakterystyczną budowlą, która powstała przez zupełny przypadek. Warto ją zobaczyć choć raz w życiu. Należy do jednych z najbardziej popularnych miejsc we Włoszech i posiada bardzo ciekawą historie, którą warto poznać.

Jednym z najpiękniejszych miast we Włoszech jest niewątpliwie Florencja. Jest tam do zobaczenia katedra Santa Maria Dell Fiore. Wejście do tej katedry jest bezpłatne. Kopuła pochodzi z czasów XV wieku i robi ogromne wrażenie. Będąc we Florencji warto także zajrzeć do ogrodu różanego oraz punktu widokowego na Piazzale Michelangelo. Wstęp na te wszystkie obiekty jest bezpłatny, tym bardziej warto się do nich wybrać. Florencja jest to miasto w środkowych Włoszech. Jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc na włoskim obszarze.

Wszystkie drogi prowadzą do Mediolanu. Poznaj jedno z najpiękniejszych włoskich miasteczek 

Wybierając się do Włoch warto zahaczyć o Mediolan. To miejsce, które zasłynęło z miłości do mody, dlatego jest nazywany światową stolicą mody, a jednocześnie jest uważany za centrum gospodarczo-finansowe we Włoszech. Ponadto to jedno z najbogatszych miast w całej Europie. Mediolan to nie tylko moda, ale także fantastyczna architektura, która słynie z charakterystycznych, wąskich uliczek i wywieszonego na nich prania.

Miejsca, które są znane w tym zakątku to Piasta Duomo oraz Galeria Vittorio Emanuele II. Tak naprawdę każdy miesiąc jest dobry na zobaczenie tego cudnego miasta. Można do niego dostać się samolotem, pociągiem, autokarem, bądź za pomocą własnego samochodu. Najbardziej popularną częścią Mediolanu jest samo centrum. To właśnie tutaj można zwiedzić katedrę duoma oraz teatr dla Scala. Udając się w dzielnice Brera można zobaczyć San Marco oraz Piazza Dell Carmine. Tam znajduje się rzeźba Mitoraja. Koniecznie należy wspomnieć o niezwykle eleganckiej dzielnicy Mediolanu, czyli dzielnicy ciszy. Znajdują się tam wykwintne domy z obłędnymi, zapierającymi dech w piersiach ogrodami. Ta niebagatelna architektura przykuwa uwagę, a dekoracje zwalają z nóg. W tych miejscach można się zakochać i rozmarzyć.

Jak można zauważyć Włochy to niezwykle ciekawy zakątek świata, w którym istnieje mnóstwo pięknych miejsc, godnych zobaczenia i uwagi. To rejon, w którym można nie tylko odpocząć, ale także aktywnie spędzić czas. 

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: