Zaznacz stronę

Minorka – wyspa, gdzie warto przyjechać z dziećmi

minorka atrakcje dla dzieci

Oto hiszpańska wyspa należąca do archipelagu Baleary, gdzie można wypocząć. Znajduje się bardzo blisko Majorki. To właśnie przez tą niewielką odległość, Minorka bardzo często pomijana jest przez turystów. Błędnie, ponieważ można znaleźć tu m.in. rezerwat biosfery, piaszczyste wybrzeże, piękny krajobraz, itd. Stolica Minorki to Mahón. Najwyższy szczyt o El Toro.

Minorka – atrakcyjny kierunek rodzinny

Menorca, jak mówi się na tą wyspę po katalońsku, do pewnego czasu postrzegana była przez pryzmat miejsca, gdzie warto spędzić czas we dwoje. Jednak coraz więcej osób patrzy na ten region jako doskonałą alternatywę dla Majorki, która znana jest z imprezowego klimatu i nieprzespanych nocy. Nie brakuje na tej zdecydowanie mniejszej wysepce zatoczek, gdzie bez trudu będzie można odciąć się od innych turystów ciesząc się wspólnie spędzonym czasem rodzinnym.

Plaża, woda, park wodny

W związku z tym, że Minorka to gorący, śródziemnomorski klimat, gdzie przez zdecydowaną większość czasu można cieszyć się słońcem, to listę atrakcji tutejszych należy rozpocząć od tego, co kojarzy się z wodnymi uciechami.

Na pierwszy ogień można wymienić parki wodne, których tutaj nie brakuje. Carema Splash Park, Aqua Center, Aqua Rock, Splash Sur Menorca to miejsca, jakie przyciągają ogromne ilości turystów, ale także osób, jakie na stałe mieszkają na wyspie. W każdym z nich można cieszyć się wieloma basenami, zjeżdżalniami oraz innymi atrakcjami, które są w stanie sprawić ogromną frajdę dzieciom, a także ich rodzicom. Można je znaleźć w rejonie Ciutadella, w Sant Lluís, w Playas de Fornells. Do każdego z tych miejsc będzie można bez trudu dojechać.

Nie brakuje tutaj oczywiście plaż, jakie są bezpłatne. Jedyne za co można zapłacić to za napoje i jedzenie, jakie podawane jest w tutejszych barach i knajpkach. Do dyspozycji są także leżaki, jakie uprzyjemniają leniuchowanie na plaży. Rodziny z dziećmi bardzo chętnie wybierają następujące plaże: Fornells, Binibeca lub Cala Galdana.

El Lloc de Menorca i fabryka sera

El Lloc de Menorcato kolejne miejsce na wyspie, jakie na pewno przypadnie do gustu najmłodszym członkom rodziny. Jest to spowodowane tym, że jest to zoo, gdzie można na własne oczy podziwiać różne gatunki zwierząt. Widać, że do budowy tego miejsca przyłożono szczególną uwagę. Tak, aby zwierzęta, jakie na co dzień tu żyją, nie odczuły tego, że pozostają wciąż w zamknięciu. Dużą uwagę zwrócono także na to, aby – jeżeli jest to tylko możliwe i bezpieczne – dzieci mogły wchodzić w bezpośrednią interakcję ze zwierzętami. Trzeba przyznać, że odwiedzającym sprawia to ogromną frajdę.

Będąc na wyspie, często będzie można spotkać się z nazwą Sobrasada. Jest to  ser o nazwie pochodzenia Mahón-Menorca. Wyspa słynie właśnie z tego przysmaku, który przyrządzony jest zgodnie ze ściśle określonymi procedurami. Sława sera jest tak duża, że istnieje możliwość odwiedzenia kilku fabryk, jakie znajdują się w różnych częściach wyspy. Taka wycieczka to ogromne przeżycie dla najmłodszych, jakie mają okazję do tego, aby na własne oczy przekonać się, jak wygląda produkcja sera.

Rejs na wyspę dla rodzin z dziećmi

Baleary to archipelag, który głównie znany jest z klubów i dyskotek. Z miejsc, gdzie muzykę słychać prawie przez całą dobę. Oprócz wyżej wspomnianej Majorki, należy wspomnieć także Ibizę, gdzie odbywa się także wiele kultowych imprez, jakie co roku przyciągają ogromne ilości fanów muzyki technicznej.

Jednak Minorka jest idealnym miejscem do tego, aby przekonać się, że wśród archipelagu tych wysp można spotkać mniej hałaśliwe miejsca, gdzie można zapewnić sobie swobodny dostęp do Morza Śródziemnego. W związku z tym, że Minorka leży trochę na uboczu, przedostanie się na nią może wydawać się pozornie problematyczne. Pozornie, ponieważ wystarczy wybrać się w rejs łodzią, aby móc przedostać się z wyspy na wyspę. Dlaczego jest o tym mowa? Ponieważ już sam rejs może okazać się wielką przygodą dla każdego dziecka. Już w drodze na Minorkę będzie można z daleka podziwiać plaże i zatoczki, których na tej wyspie nie brakuje.

Bez trudu będzie można znaleźć na wyspie urokliwy zakątek, który pozwoli na rodzinne spędzenie czasu. To właśnie na tej wyspie można spotkać tajemnicze budowle. Ich surowy klimat i tajemnice im towarzyszące mogą okazać się fantastyczną okazją do tego, aby zapoznać się z historycznymi zabytkami. Wśród nich można wymienić m.in.  Fortaleza de la Mola, Wieża Torre de Fornells, Monte Toro,  Fuerte Marlborough, Canteras S’Hostal, latarnia morska Faro de Favàritx i wiele innych miejsc.

 

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: