Zaznacz stronę

Malaga – co warto zobaczyć w tej części Hiszpanii?

Image

Malaga – jakie atrakcje są warte zobaczenia?

Malaga często nazywana jest bramą do Andaluzji. Miasto położone jest nad Morzem Śródziemnym i można powiedzieć, że cieszy się dużą popularnością. Pobyt tutaj ułatwia lotnisko Costa Del Sol, gdzie codziennie przylatuje duża ilość samolotów z różnych stron świata. W tym hiszpańskim mieście warto zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, jakie już od wielu lat przyciągają ogromne rzesze turystów.

Malaga – słoneczna część Hiszpanii warte poznania

Po hiszpańsku Málaga znana jest z tego, że można cieszyć się tu ogromną ilością słońca. Jest tu go aż pięć razy więcej niż w Polsce. Nie można się więc chyba dziwić temu, że ten region wybiera tak ogromna ilość Polaków, którzy po szarej jesieni i mroźnej zimie, są spragnieni słońca. Często można spotkać się z tym, że ta hiszpańska część kraju reklamuje się hasłem „słońce to nasz produkt”. Pewna część prawy w tym faktycznie jest.

Wybierając się w te okolice, warto pozostać tu na kilka dłuższych dni. Tak, by mieć pewność, że będzie można zobaczyć każdy najważniejszy zabytek w tym regionie. A jest tu co zwiedzać. 

W samym centrum miasta czeka na wszystkich Katedra Wcielenia, po hiszpańsku La Encarnación. To zabytkowy budynek, który może pochwalić się cudowną historią, jaka spotka się z uznaniem wielu osób. Potocznie nazywana jest ona La Manquita, czyli jednoręka. Ta specyficzna nazwa wzięła się od tego, że można spotkać tu tylko jedną dzwonnicę. Budowa tego miejsca rozpoczęła się w XVI i trwała całe 250 lat.

Mercado Central de Atarazanas to miejsce, które można znaleźć w bliskiej odległości od katedry. Targowisko, gdzie można podziwiać monumentalnych rozmiarów witraż, który przedstawia Malagę. Aktualnie można zrobić tu zakupy związane z lokalną kulturą.

Ciekawe miejsca, jakie warto zobaczyć w Málaga

Dla wielu osób zaskoczeniem może być to, że nawet tutaj można spotkać ślady bytności Rzymian. Dokładnie mowa tu o Teatrze Rzymskim. Znaleźć go można przy Calle Zegri. Amfiteatr pochodzi z I w. p.n.e. W wielu przewodnikach można spotkać się z poleceniem, że to miejsce należy odwiedzić w szczególności wieczorem, ponieważ całość podświetlona jest w wyjątkowy sposób.

Paseo del Parque to miejsce, które polecane jest w szczególności dla osób, jakie kochają przebywanie na łonie natury. Jest to bowiem zabytkowy park, który stanowi symboliczną granicę pomiędzy częścią historyczną miasta a portem. Nie można pomijać tego miejsca, bowiem wchodząc do środka można poczuć się jak w prawdziwej dżungli. W bliskiej okolicy znajduje się także  Plaza del Toros. Jest to najpopularniejsza arena, gdzie urządzone są walki byków. Coś dla ludzi o mocnych nerwach.

Twierdza Alcazaba z VIII wieku to miejsce, jakie można znaleźć na wzgórzu Gibralfaro. Może trochę trzeba się namęczyć, aby się tu wspiąć, ale dostępne widoki będą w stanie to wynagrodzić. W szczególności, jeżeli ktoś przyjdzie tu w porze wieczornej. Wtedy Malaga jest cała podświetlona. Widok jest niesamowity i warty zapamiętania. To punkt widokowy, który jest bardzo często oblegany nie tylko przez turystów, ale także mieszkańców.

Plaże w Maladze – 15 miejsc do wyboru

To właśnie dlatego do Malagi należy przyjechać na dłużej. Nie tylko po to, aby zobaczyć wszystkie zabytki i atrakcje. W końcu do wyboru jest tu aż 15 niezwykłych plaż, jakie będą w stanie nakłonić do odpoczynku. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Można tu poleniuchować na kocyku, ale także spacerować wzdłuż linii brzegowej ciesząc się cudownymi widokami na urokliwą okolicę.

Wybór plaż jest bardzo duży. Niekiedy turyści gubią rachubę, ponieważ część z nich jest bardzo krótka i liczy zaledwie 450 metrów, gładko przechodząc w kolejną. Oto kilka najciekawszych plaż, jakie należy odwiedzić, będąc tutaj:

  • Campo del Golf/ San Julian – dwie nazwy dla jednej plaży, którą można znaleźć w bliskiej odległości od lotniska. Jedna z nazw wzięła się od tego, że teren znajduje się blisko pola golfowego. Nie ma tu w pobliżu dużej ilości knajpek, ale można za to docenić „dzikość” tego miejsca.
  • La Misericordia – polecana w szczególności dla tych osób, jakie chcą mieć pod ręką długi bulwar, gdzie można się czegoś napisać, coś zjeść. Często jest ona oblegana, ponieważ piasek tutaj jest miękki i przyjemny w dotyku.
  • La Malagueta – polecana ze względu na swoją wielkość. Często można spotkać tu ogromne rzesze ludzi. Jednak dostępna powierzchnia sprawia, że będzie tu można bez trudu znaleźć dla siebie miejsce. Świetnie przygotowana plaża, ponieważ można tu nawet znaleźć prysznice, które pozwalają opłukać się z piasku. W pobliżu znajduje się marina.

Malaga w Hiszpanii to także wiele innych zabytków. Wśród nich można wymienić: Jaskinia w Nerja, szlak Caminito del Rey, Tablao Alegria, zamek Gibralfaro, Centrum Pampidou, Museo de Malaga oraz wiele innych wyjątkowych miejsc, jakie pomogą poczuć wszystkim prawdziwego hiszpańskiego ducha.

Może Ci się też spodobać

Piszemy o zwiedzonych krajach takich jak: