Albania | Shengjin

Shengjin, Albania

Typ:

Chill
Dzień 1
 • Wylot z Katowic do Tirany

 • 🏢Transfer do Hotelu

Dzień 2-7
 • 📍Pobyt w Shëngjin/ Aktywny czas na plaży / Animacje i gry terenowe

 • Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych

 • 📢Czas wolny, plażowanie, imprezy przy basenie i na plaży

Dzień 8
 • 🏢Wykwaterowanie i transfer na lotnisko

 • Powrót do Polski

Warsztaty z Julitą

Co z tą miłością?

Żyjemy w czasach, w których blisko połowa związków małżeńskich się rozpada, podobnie jest ze związkami nieformalnymi. Podczas wykładu będzie mowa o tym, jak rozumiemy miłość, czego oczekujemy od partnera / partnerki, jak wyobrażamy sobie udany związek. Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań m.in.: Kogo poszukujemy? Jakie wartości w byciu razem są dla nas ważne? W kim się najczęściej zakochujemy? Jak okazujemy sobie uczucia? Wykład bazuje na wynikach badań socjologicznych na temat miłości i związków. Obejmuje prezentację multimedialną, wykład, quizy, dyskusje z publicznością oraz krótkie pokazy video (około 60-90 min.). Bez limitu miejsc.

10 i więcej powodów, przez które możesz być singlem

Mówi się, że nadeszła era singla. Wiele jest jednak powielanych mitów i stereotypów na temat powodów życia „solo”. Podczas tego interaktywnego wykładu, razem z publicznością zastanowimy się, na co zwracać szczególną uwagę, chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie „dlaczego wciąż jestem sam/sama?”. Wykład bazuje na wieloletnich badaniach dotyczących singli i ich życia. Będzie mowa o uwarunkowaniach rodzinnych, poprzednich związkach i stylu życia. Spotkanie obejmuje prezentację multimedialną, wykład, quizy, dyskusje z publicznością (około 60-90 min.). Bez limitu miejsc.

Bądź najlepszą wersją siebie

Kiedy jesteś szczęśliwy sam ze sobą, przyciągasz do siebie takich ludzi, na jakich Ci zależy. Warsztat jest poświęcony uwalnianiu swojej charyzmy, budzeniu magnetycznej części swojej osobowości. Część warsztatu będzie o podążaniu własną drogą, odkrywaniu najważniejszych dla siebie wartości. Druga część na temat tego, co o sobie komunikujemy innym, swoim językiem ciała, a co chcielibyśmy komunikować, jak być postrzegani, tak, by wzbudzać zainteresowanie i uwagę. Warsztat trwa 2,5-3 godziny. Liczba miejsc: 12.

W poszukiwaniu „drugiej połowy”

czasami tak bardzo chcemy być w związku, ale ciągle nam to nie wychodzi, mówimy „nie ma odpowiednich mężczyzn”, „nie ma odpowiednich kobiet”. Warsztat jest poświęcony przyjrzeniu się pułapkom i schematom w jakich funkcjonujemy, które uniemożliwiają nam znalezienie bliskiej osoby.

Warsztat trwa 2,5-3 godziny. Liczba miejsc: 12.

Indywidualna sesja coachingowa z Julitą Czernecką (liczba miejsc ograniczona, zapisy przed wyjazdem).

dr Julita Czernecka – socjolog, coach, trener interpersonalny, ekspert portalu Sympatia.pl. Od 15 lat prowadzi badania, pisze książki, artykuły na temat singli i ich życia, miłości i związków, autoprezentacji. Na stałe współpracuje z Dzień Dobry TVN, Pytaniem na Śniadanie, Twoim Stylem, Urodą Życia, Elle, Cosmopolitan, Gazetą Wyborczą, PAP Nauka w Polsce oraz innymi mediami. Opowiadała o wyborach życiowych singli podczas TEDex Warsaw 2014. Więcej informacji: julitaczernecka.pl

Tirana + Kruje

Tirana została założona w 1614 roku przez Sulejmana Paszę Bargdżiniego. Zaczął od zbudowania meczetu, piekarni i hamamu (sauny). Tiranę uznano za tymczasową stolicę w 1920 roku, kiedy miała 17 000 mieszkańców. Przyczyniło się to do jej gwałtownego rozwoju, by 5 lat później uczynić z niej stałą stolicę Albanii.

Miasto może się podobać, oferuje bogate życie nocne. Niestety, Tirana dotknięta jest problemami z zanieczyszczeniem powietrza (kurz wynikający z typu gleby). Do niedawna nagminne były niemal codzienne przerwy w dostawie elektryczności. To się jednak pomału zmienia. Światła na skrzyżowaniach nie są zsynchronizowane, co pogłębia chaos komunikacyjny, sprowadzający się do ciągłego trąbienia kierowców. Ruch kołowy jest typowo śródziemnomorski i w niczym nie przypomina porządku i przestrzegania zasad ruchu jak to ma miejsce w krajach północnej Europy. Władze planowały zamknąć centrum dla ruchu samochodowego, więc sytuacja ma szansę się polepszyć. Po zakończeniu remontu placu Skanderbega przynajmniej tutaj zapanował porządek w ruchu kołowym.

Cena: 30€

Rejs po jeziorze Koman

Rejs po Jeziorze Koman należy do największych atrakcji turystycznych Albanii. I słusznie, trwająca 3 godziny przeprawa promowa dostarcza spektakularnych widoków. Dzięki budowie zapory powstało bardzo malownicze i długie jezioro opływające brzegi głęboko wciętej doliny rzeki Driny. Z tego powodu Jezioro Koman bywa nazywane Albańskim Fiordem! Jezioro stało się ważnym szlakiem komunikacyjnym w Albanii, na wodach można spotkać promy oraz małe blaszane stateczki. Podczas rejsu będziemy podziwiać zielone klify i ulokowane na brzegu jeziora zapomniane przez cywilizację wioski.

Cena: 30€

Szkodra + zamek Rozafa + Jezioro Szkoderskie

Szkodra to niewielkie miasto, urokliwie usytuowane nad samym Jeziorem Szkoderskim. Przenikają się tu 3 kultury: Islam, Katolicyzm i Prawosławie. W centrum miasta zobaczyć można katedry katolicką i prawosławną oraz meczet. Obowiązkowym punktem zwiedzania Szkodry jest górujący nad okolicą Zamek Rozafa. Roztacza się stąd piękny widok na miasto, Jezioro Szkoderskie, leżące w oddali góry i malowniczą dolinę rzeki Buny.
Jezioro Szkoderkie ma bardzo urozmaiconą linię brzegową. Liczne półwyspy, zatoczki i wysepki rozrzucone są po jego wodach. Dodatkowego uroku dodaje sąsiedztwo z pasmami górskimi. Brzegi jeziora są dodatkowo usiane licznymi zabytkami: twierdzami, zamkami i świątyniami.

Cena: 30€)

Brak turnusów

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Cena zawiera
 • 🏢7 noclegów w hotelu 4*

 • Przelot samolotem na trasie Katowice - Tirana - Katowice oraz transfer do i z hotelu

 • 🍷Wyżywienie All Inclusive Light

 • Bagaż podręczony (5 kg) oraz rejestrowany (20 kg)

 • Opieka Kadry ST

 • 📢Program animacyjny ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty klimatycznej (50 PLN doliczane do umowy)

 • 📛Ubezpieczenia na czas wyjazdu (50 PLN doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (15 PLN doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój- 40 €/os

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📍Wycieczka fakultatywna Tirana + Kruje

 • 📍Wycieczka fakultatywna Rejs po jeziorze Koman

 • 📍Wycieczka fakultatywna Szkodra + zamek Rozafa + Jezioro Szkoderskie

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG*) i Szwajcarii.

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?
- Zwolnienie z jakichkolwiek płatności za świadczenia medyczne w państwowych placówkach na terenie EOG i Szwajcarii
- Ułatwienie procedury weryfikacji ubezpieczenia (dużo szybsza pomoc w razie wypadku)
- W pełni bezpłatna pomoc nawet w bardzo poważnych wypadkach, których koszt przewyższa kwotę ochrony przez prywatnego ubezpieczyciela.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Karta wydawana jest od ręki.

*EOG obejmuje 25 państw:
- Unia Europejska (Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Polska, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy)
- Islandia
- Liechtenstein
- Norwegia

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Rezerwacja

Możesz dokonać rezerwacji indywidualnie (tylko za siebie - dokwaterowanie), bądź za kilka osób - rezerwując cały pokój / apartament, a nawet kilka pokoi / apartamentów.
Osoby, które dokonują rezerwacji całych pokoi / apartamentów są przez nas premiowane niższą ceną za osobę.

Aby dokonać rezerwacji:
1. Kliknij rezerwuj i wybierz termin i opcję zakwaterowania
2. Dokonaj kalkulacji - dostosuj pokoje i ilość uczestników, dla których robisz rezerwację. Wybierz miejsce odjazdu, dobierz dodatki itp.
3. Przejdź do podsumowania, zaloguj się, podaj imiona i nazwiska uczestników.
Nazwij swoją grupę - pomoże nam to w organizacji i identyfikacji Was jako grupa.
4. Wybierz formę płatności i wpłać minimum zaliczkę przy rezerwacji.